Brickland

Historie lícového zdiva

licove zdivo

V mnoha zemích se tradice používání cihel jako lícového zdiva nikdy neztratila. U nás se po 2. světové válce s nástupem socrealismu a průmyslové výroby prefabrikátů tyto ušlechtilé přírodní materiály odsouvají do pozadí a dnes se k nim opět vracíme.

best Lícové zdivo patří k nejdražším materiálům pro obložení domu, ovšem vynaložené náklady se Vám brzy vrátí. Fasáda pak nepotřebuje žádnou údržbu, její životnost je takřka neomezená a výsledný efekt je naprosto dokonalý. Přitom můžete obložit i jen nejvíce zatěžované části fasády a dům tak lícovými cihlami vyšperkovat i částečně ochránit.

Výhody lícového zdiva

Lícové zdivo je nejen jedinečný materiál s dokonalou krásou, ale i velmi kvalitní fasáda či interiérový obklad. Jeho kvalita je léty prověřena a nejsou výjimkou stoleté domy obezděné stále původním lícovým zdivem, kterému čas na kráse neubral, ba právě naopak. Nepřeberné množství barev cihel a spárovacích hmot umožňuje docílit mnoha a mnoha barevných variací. Lícové zdivo se vyrábí v Anglii, Belgii, Nizozemí a v současnosti také v Německu a Itálii.

Na fasádu můžete lícové zdivo realizovat jak při stavbě nového domu, tak i jako dodatečnou úpravu Vašeho stávajícího objektu, nebo můžete lícové zdivo použít do interiéru. Lícové zdivo není nikdy to, na čem Váš dům stojí, ale je velmi kvalitním a estetickým kabátem.